ZEGARKI Z KALKULATOREM

Funkcji, które mają współczesne zegarki jest tak wiele, że trudno byłoby je wszystkie wymienić jednym tchem. Choć producenci tworzą coraz bardziej zaawansowane zegarki, często decydują się jednak na powrót do korzeni. Wśród zegarkowych nowości 2016 – uwagę zwracają trzy nowe modele Casio – retro zegarki z kalkulatorem. 

Czy wprowadzenie ich do oferty było trafionym pomysłem? Wiele osób pomyśli pewnie – po co w dobie XXI wieku zegarek z kalkulatorem skoro mamy do niego dostęp w telefonie czy innym gadżecie. Być może, ale gdybyśmy poszli tym tropem – równie dobrze moglibyśmy w ogóle nie nosić zegarków. Godzinę też sprawdzimy przecież w telefonie. Czy nie chodzi jednak po prostu o fajny gadżet? Już mało kto zwraca uwagę na praktyczny wymiar zegarka. Nawet wielofunkcyjne, wstrząsoodporne G-Shock’i stały się tak naprawdę zegarkiem modowym.

Zegarek to zegarek – nic tego nie zmieni i nic nie może go zastąpić. Z jednej strony jest to gadżet bardzo praktyczny, z drugiej natomiast podkreśla styl noszącego go właściciela. Jeśli komuś zależy na tym ostatnim aspekcie – powinien postawić na oryginalne modele, a dla wielu oryginalność równoznaczna jest ze stylem retro. Takie są właśnie zegarki Casio z kalkulatorem, które chcemy nieco bardziej przybliżyć.

zegarki-z-kalkulatoremKALKULATOR I NIE TYLKO

Nie trudno się domyślić, że zegarek z kalkulatorem ma swój specyficzny wygląd. Nie inaczej jest w modelach CA-506C5A, CA-506G9A i CA-506B1A, które po założeniu na nadgarstek przeniosą nas w czasie. Postawiono w nich bowiem przede wszystkim na styl retro, do wyboru w odcieniu miedzianym, złotym i czarnym. Są to modele unisex, a więc odpowiednie dla kobiet i mężczyzn, choć częściej sięgnie po nie raczej rodzaj męski. Typowe dla takich zegarków są przedłużone koperty, które muszą pomieścić zarówno cyfrowy wyświetlacz jak i kalkulator. Dla osób wiernych marce Casio na pewno nie będzie to nowość. Modele takie mogliśmy spotkać już wcześniej – choćby zegarek Casio CA-56-1ER i CA-53W1ER.

Stylistyka młodszych i starszych wersji jest bardzo zbliżona – takie zresztą było założenie. Różnią się przede wszystkim funkcjonalnością. Szkiełko mineralne zamieniono na akrylowe. Dodano takie funkcje jak chronograf. Niezmiennie mamy do dyspozycji alarm, stoper czy datownik, którymi steruje się z poziomu kalkulatora.

POWRÓT DO PRZYSZŁOŚCI

Czy hasło “Powrót do przyszłości” albo “Back to the future” coś Wam mówi? Powinno, bo mowa o kultowym filmie, który swojego czasu był światowym hitem. Czy wiecie, że jednym z jego bohaterów był zegarek Casio z kalkulatorem a dokładnie wspomniany model CA-53W-1ER? Wystąpił na nadgarstku Marty’ego McFly’a, którego zagrał Michael J. Fox. Ponadczasowy model okrzyknięty mianem „Zegarek Back to the Future” jest modny do dziś – poszukiwany przez fanów filmu oraz miłośników wzornictwa w stylu retro. Można  nabyć go za pośrednictwem sklepów internetowych.

zegarek-back-to-the-future

Nowsze zegarki z kalkulatorem również cieszą się popularnością. Mają stonowaną kolorystykę – koperta i bransolety pokryte są matową powłoką PVD. Zegarki, choć nawiązują to kultowych modeli, mają dopracowany wygląd i mechanizm. Są niezawodne i cechuje je wysoka jakość wykonania, jak zresztą wszystkie zegarki Casio.

Jeśli jesteście ciekawi nowinek ze świata technologii, zwłaszcza tych z przyszłości – polecamy stronę prasa24.pl. Dzięki najnowszym informacjom będziecie zawsze na bieżąco. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *