ZAKLINACZ LWÓW I NIEZNISZCZALNY CASIO PROTREK

Lew nie rozumie, że niepozorny ruch jego zakończonej ostrymi pazurami łapy może zniszczyć zegarek. Brzmi to dość absurdalnie, bo w końcu dlaczego miałby rozumieć? No właśnie… I tutaj do akcji wkracza Kevin Richardson, który wśród istot nazywanych królami zwierząt ma niezłą grupkę przyjaciół. Ten odważny facet o niezwykłej pasji obcuje z lwami na co dzień. Na co dzień też boryka się z problemem zniszczonych ubrań i sprzętu. Jeśli chodzi o zegarek, z pomocą przyszła mu firma Casio dostarczając w 2003 roku zegarek z serii Casio ProTrek. Od tego momentu Richardson i japoński gigant połączyli siły, by walczyć o przetrwanie tych pięknych zwierząt.

kevin-richardson-zegarek

Kevin Richardson pochodzi z jednego z największych miast w Afryce – Johannesburga w RPA. Rozpoczął tam studia, jednak nie dotrwał do rozdania dyplomów. Znudziły go wiecznie powtarzające się lekcje biologii morskiej, bo o wiele bardziej interesował się ssakami. Po rzuceniu szkoły podjął pracę rehabilitanta i kto wie jakby potoczyły się jego losy, gdyby nie spotkał właściwego człowieka na swojej drodze. Właściciel parku przyrody zafascynowany ogromną wiedzą i pasją Kevina zaproponował mu pracę. Jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę. Richardson świetnie poradził sobie z dwoma lwami – Tauem i Napoleonem, nawet kiedy te dorosły. Można powiedzieć, że zostali przyjaciółmi, bowiem Kevin opierał wzajemne relacje na zrozumieniu, szacunku i zaufaniu, a nie bezwzględnym posłuszeństwie, jak to bywa w przypadku treserów. Wkrótce jego pasja przyniosła mu rozgłos na całym świecie. Jego film na Youtube „Lions – The New Endangered Species?” obejrzało 32 mln ludzi (stan z maja 2016). Zdjęcia i filmy Kevina obejmującego się z lwami niczym z małymi kotkami wprawiają w zdumienie, a jednocześnie wywołują zachwyt. Dziś Kevin jest jednym z najsłynniejszych obrońców tych dzikich zwierząt , który walczy o przetrwanie gatunku. Lwy często padają ofiarą nielegalnych polowań, są zabijane bez skrupułów, ludzie ingerują w ich naturalne środowisko, przez co populacja tych dumnych zwierząt w ciągu ostatnich kilkunastu lat znacznie spadła.

casio-protrek

Łatwo się domyślić, że jego praca nie jest łatwa. Nie chodzi tu nawet o ryzyko śmierci, którego Kevin zdaje się nie dostrzegać, ale zwyczajne zadrapania, blizny, urazy i kontuzje. Początkowo Kevin miał też sporo problemów z zegarkiem – wiele modeli zostało po prostu obgryzionych czy zahaczonych ostrymi pazurami. Na szczęście natknął się na odporny zegarek Casio z serii ProTrek. Pierwszy model, który Richardson zaczął nosić w 2003 roku działa do dziś, choć Kevin przerzucił się już na nowy – Casio ProTrek PRW-6000Y-1AER. Nie sposób w jednym zdaniu opisać jego możliwości. Casio ProTrek jest „potężnym” czasomierzem, ale nie jeśli chodzi gabaryty, gdyż waży jedynie 66 gram. Jego siła tkwi w funkcjonalności – oto spis najważniejszych opcji: PRW-6000Y-1A

Waveceptor, który samodzielnie dokonuje synchronizacji falami radiowymi z wzorcem zegara atomowego
Wysokościomierz, który działa do 10000 n.p.m.
– Wyświetlanie czasu w różnych strefach czasowych

– Termometr
Barometr
– Kompas
– Automatyczny kalendarz.
– Wodoszczelność 100 m
– Kilka alarmów.
– Cyfrowy wyświetlacz
Podświetlenie LED
– Timer
– Stoper

Technologia Smart Access pozwala na szybki dostęp do poszczególnych funkcji. Warto wiedzieć, że zegarek męski z designersko wykończonym paskiem z elementami włókna węglowego, ładowany jest energią słoneczną, pobieraną przez tarczę. Cena jest adekwatna do możliwości tego odpornego zegarka – niewiele ponad 2000 zł.

lion-whisperer

Zegarek adresowany jest do osób, które lubią aktywny tryb życia: niekoniecznie oswajanie lwów, ale na przykład uprawianie sportu czy spędzanie czasu na łonie przyrody. Wielofunkcyjność i wytrzymałość zegarka ProTrek powoduje, że sprawdzi się on niemal w każdych warunkach. Obecnie na nadgarstku Kevina można zobaczyć też równie wytrzymały i funkcjonalny zegarek ProTrek PRW-3500-1ER.

Zegarki dostępne są w sklepie brylant.net

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *