Casio G’mix – nowa seria zegarków z Bluetooth

Casio co chwile zaskakuje jakąś ciekawą kolekcją. Tym razem jest to kolejna wersja G-Shocka z Bluetoothem. Zegarki o oznaczeniu GBA-400 nazwane zostały jako G’mix – związane jest to z postawieniem na funkcje muzyczne w tym zegarku. Możliwe to jest dzięki zastosowaniu modułu Bluetooth 4.0, którym zegarek synchronizuje dane z naszym smartfonem.

G-Shock GBA-400
G-Shock GBA-400

Zegarki z serii G-Shock G’mix występują w 4 wariantach kolorystycznych. Czerwonym, granatowy,  czarno-srebrnym i czarno-złotym.  Oczywiście wyposażone są w system anty wstrząsowy G-Shock i mają 200 m wodoszczelności.  Ponadto ma też podświetlenie Super Illuminator – w którym można wybrać czas podświetlenia 1,5 lub 3 sekundy. Z podświetleniem związana jest także funkcja Flash Alarm.  Ciekawą i nową funkcją jest tryb samolotowy. Do tej pory opcja ta była dostępna tylko w telefonach, jednak w związku z możliwością synchronizacji zegarka z telefonem można z samego poziomu zegarka włączyć ten tryb.

Zegarek ten jednak skupiony jest na funkcjach muzycznych. Dzięki połączeniu ze smartfonem za pomocą modułu Bluetooth można w pełni wykorzystać wszystkie funkcje muzyczne, które oferuje każdy nowoczesny telefon. Warto zauważyć, że zegarek został wyposażony w rolkę przewijającą, aby łatwiej było obsługiwać się odtwarzaczem muzyki. Można też skorzystać z funkcji Soundcloud i  przeczytać wynik analizy utworu na cyferblacie zegarka. Dzięki temu nie będziemy musieli praktycznie w ogóle sięgać po telefon, jeśli chcemy posłuchać muzyki. Zegarek będzie też pokazywał nam, że dostaliśmy powiadomienia na telefonie lub że ktoś do nas dzwoni.

Funkcje takie jak stoper, timer, 5 możliwych do ustawienia alarmów plus jeden z funkcją drzemki. Możemy też ustawić sygnał godzinowy – czyli klasyczne pikanie co godzinę. Zegarek sam nas też poinformuje, kiedy bateria będzie miała niski poziom i trzeba będzie ją wymienić. Wymiary zegarka: 55 mm x 51,9 mm x 18,3 mm, waga: 66 g.

Zegarki dostępne będą od listopada między innymi na:

http://www.zegarek.net/

http://www.casio-polska.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *