Casio G-Shock GB-X6900B – czyli zegarek z Bluetooth 4.0 !

W dobie odkrywania coraz to nowszych technologii trudno jest nas czymkolwiek zaskoczyć. Jednak nadal zdarza się, że przedmioty wymyślone przez inżynierów sprawiają nam duże zaskoczenie.

Tym razem sprawdźmy czym wyróżnia się Casio G-Shock GB-X6900B. Czym? Przede wszystkim modułem Bluetooth 4.0! Można powiedzieć pokrótce, że dzięki temu modułowi połączymy swój telefon z zegarkiem. Komu to potrzebne? Nie ulega wątpliwości, że całkiem sporo osób będzie zadowolonych z takiego rozwiązania. Ale warto zaznaczyć, że zegarek z modułem Bluetooth 4.0 jest kompatybilny tylko z niektórymi smartfonami.

GB-X6900B-2_large--500x500

 

Jak zwykle w serii zegarków G-Shock skupiona jest uwaga na wysokiej wytrzymałości zegarka. Przede wszystkim model GB-X6900B wyposażony jest w system antywstrząsowy. Wodoszczelność na poziomie 200 M oznacza, że możemy nawet nurkować z zegarkiem. Ale nie na 200 metrów! Aczkolwiek spokojnie możemy uprawiać sporty wodne mając ten zegarek na ręce. Mamy też możliwość w samym zegarku ustawić 5 alarmów. Standardowo zegarek posiada stoper, pokazuje czas światowy i wyświetla datę. I jeśli chodzi o sam zegarek to by było na tyle.

GB-X6900B-4ER_4m

Skupmy się na funkcjach, które daje nam połączenie zegarka za pośrednictwem modułu Bluetooth 4.0 z naszym smartfonem. Funkcje te można streścić w jednym zdaniu “Kontrola telefonu za pomocą zegarka, kontrola zegarka za pomocą telefonu”.

img59961020

 

Według materiałów promujących możemy korzystać z funkcji kontroli odtwarzacza muzyki za pośrednictwem zegarka. Możemy też ustawić sobie alarm w telefonie, który zacznie nam dzwonić nie tylko w telefonie, ale też w zegarku. Jeśli przestawimy czas światowy w telefonie zsynchronizuje się on z zegarkiem i na obu pokaże się ta sama godzina. Kiedy ktoś do nas zadzwoni także zegarek da nam o tym znać. Na wyświetlaczu zegarka zobaczymy też powiadomienia o przychodzących smsach i mailach. Ponadto dla zapominalskich jest też ciekawa funkcja, dzięki której po naciśnięciu guziczka w zegarku nasz telefon wyda dźwięk i podążając za nim znajdziemy naszego smartfona. Dostaniemy też powiadomienie, gdy wyjdziemy z zasięgu między telefonem a zegarkiem.

Jednak czy takie funkcje są nam potrzebne? Tutaj już każdy powinien odpowiedzieć na to pytanie sam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *